camprail

Ekim Ayı Bizim için Nasıl Geçti?

Ekim ayı boyunca meme kanserinin erken teşhisi için #zamankaybetme diyerek BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi olarak toplumda farkındalık yaratmayı amaçladık. Meme kanserinin erken teşhisinde tedaviye yanıt oranlarının %90’ları aşan yüz güldürücü noktalara ulaştığını göz önünde bulundurarak, ertelemeden sadece rutin kontrollerini yaptırarak belki de çok erken teşhis ile önüne geçilebilecek bir hastalık olduğunu göstermeye çalıştık.

Hastanemizin fuaye alanında ‘’Meme Kanseri Farkındalığı’’ için oluşturduğumuz pembe farkındalık alanında birbirinden bağımsız objelere pembeye aşılayarak hayatın her alanında gördüğümüz nesneler ile farkındalığı akıllara kazımak istedik. Gerek sokakta gerçekleştirdiğimiz pembe mikrofon röportajlarımızla gerekse pembe koltuk yayınlarımız ile hekimlerimiz tarafından toplumdaki soru işaretlerini cevaplandırarak doğru bilinen yanlışları düzeltmeye çalıştık.

Toplumun farklı kesimlerinden kişilerin bulunduğu bir organizasyon ile düzenlenen kamp alanında Genel Cerrahi hekimimiz ile kendi kendine meme muayenesi hakkında bilgilendirme ve kişiye özel muayeneler yapılıp, etkinlikler düzenleyerek bilgilendirmeler yapılmasını sağladık.

BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi olarak Ekim ayı bizim için meme kanseri hastalığında pembeyi gör, fark et ve erken teşhis için #zamankaybetme mottolarının toplumdaki bilincini arttırıp farkındalığı yaratmak adına aşılamak ile geçti.